X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

ریش و قیچی

شیوع چاقی در بین زنان غیر سیگاری بیشتر است

تاریخ انتشار : 12/04/1390 - 10:45
شیوع چاقی در بین زنان غیر سیگاری بیشتر است
تهران- مطالعات جدید نشان می دهد زنان غیر سیگاری احتمالا بیش از زنانی که سیگارمی کشند در معرض چاقی و مرگ ناشی از بیماری های مرتبط با چاقی قرار دارند.
شیوع چاقی در بین زنان غیر سیگاری بیشتر است
به گزارش پایگاه اینترنتی بی بی سی نیوز، حدود هشت هزار زن بین 45 تا 64 سال درحد فاصل سالهای 1972 تا 1976 برای انجام این تحقیق استخدام شدند. از بین این تعداد 40 درصد آنها هرگز سیگار نکشیده بودند.
این تیم تحقیقاتی به ریاست دکتر لارنس گروئر ازخدمات بهداشت اسکاتلند دریافت که 60 درصد از زنان غیرسیگاری شرکت کننده در این تحقیق در مقایسه با 40 درصد از زنان سیگاری دارای اضافه وزن هستند.

پژوهشگران این تیم تحقیقاتی ادعا کرده اند که اضافه وزن در این زنان عامل اصلی در بروز مرگ و میرهای زودهنگام است.
البته این محققان تاکید کرده اند که کشیدن سیگارعامل بسیار خطرناکتری به نسبت چاقی است.
نتایج این تحقیق که در مجله پزشکی انگلیس منتشر شده نشان می دهد که بالاترین میزان چاقی در میان غیر سیگاری های با درآمد پایین دیده شده است.
پژوهشگران همچنین گفته اند کاهش شمار زنان سیگاری در چند دهه گذشته احتمالا تاثیر مستقیمی بر میزان چاقی داشته است .
تعدادی از سیگاری ها ترجیح می دهند برای کاهش میزان اشتهایشان سیگار بکشند.
یافته های این تحقیق همچنین بر این موضوع اشاره می کند که غیرسیگاری های متعلق به گروههای شغلی کم درآمد اگر با شیوه سالمی زندگی کنند، به احتمال زیاد با مرگ زودهنگام روبرو نخواهند شد.
دکتر گروئرسرپرست این تیم تحقیقاتی گفته است:' اگر شما هرگز سیگار نکشیده باشید و بتوانید وزنتان را در حد متعادلی نگه دارید حتی اگردرآمدتان پایین تر از حد متوسط باشد و در شرایط نامناسبی هم زندگی کرده باشید ، هنوز هم می توانید انتظار زندگی سالم و طولانی داشته باشید.'
پروفسور یوهان مکن باخ از مرکز پزشکی اراسموس در روتردام ضمن استقبال از این تحقیق، گفته است:' بسیار مهم است که فراموش نکنیم سیگار کشیدن به نسبت چاقی هنوز عامل مهم مرگ و میر است.'

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)